- Menu redakcyjne
- Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej BIP Domu Pomocy Społecznej w Rzeżewie.
Data publikacji strony BIP – 28.01.2019r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji- 30.03.2021r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
- zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-09-30. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Joanna Lewandowska, , kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 54 284 27 26. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie, Rzeżewo 65, 87-840 Lubień Kujawski
DPS prowadzi działalność w 3 budynkach.
Nawierzchnie przed wejściami są utwardzone.
BUDYNEK GŁÓWNY MIESZKALNY– jest dwupiętrowy.
Dostępność wejścia do budynku
W budynku znajdują się dwa wejścia - jedno schodami z poręczą ( do pokonania 9 stopni)
Drugie – do poziomu piwnicy, a następnie na wyższe kondygnacje możliwość wejścia schodami wyposażonymi w poręcze.
W budynku znajduje się platforma do przewozu osób niepełnosprawnych dostępna z zewnątrz z poziomu 0.
Dostępność korytarzy, schodów i wind
Pomieszczenia w placówce usytuowane są na parterze, I piętrze i II piętrze. Pomieszczenia ogólnodostępne znajdują się na parterze. W budynku jest platforma do przewozu osób niepełnosprawnych dostępna z zewnątrz z poziomu 0 na parter i I piętro.
Na II piętrze pokoje dla osób sprawnych.
Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku
Budynek jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Korytarze są przystosowane dla osób korzystających z wózków inwalidzkich .W budynku brak pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braill’a.
BUDYNEK ADMINISTRACYJNO-GOSPODARCZY- jednopiętrowy
Dostępność wejścia do budynku
Wejście do Administracji Domu dostępne po pokonaniu 3 stopni schodów z poręczą.
Administracja znajduje się na I piętrze.
Na pierwsze piętro prowadzą schody wyposażone w poręcz.
Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku
Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, brak windy, podjazdu i podnośnika.
W budynku brak pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braill’a.
SALA ZAJĘĆ RUCHOWYCH dla mieszkańców DPS - budynek parterowy
Dostępność wejścia do budynku
Wejście do budynku dostępne po pokonaniu 2 stopni. Przed budynkiem jest podjazd.
W budynku brak pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braill’a.
Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich
DPS dysponuje miejscami parkingowymi. Brak jest miejsc oznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.
Wstęp z psem asystującym
Na teren budynków można wejść z psem asystującym. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Informacje o możliwości skorzystania z pomocy asystenta
Osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą załatwiać sprawy w towarzystwie asystenta- wybranej przez siebie dowolnej osoby fizycznej.
Tłumacz języka migowego
W placówce nie ma tłumacza języka migowego.